Вівторок, 19.03.2024, 08:15
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу

Наука про державні фінанси має багатовікову історію, їй присвятили свої праці кращі представники людства. Державні фінанси є досить потужною ї навіть інколи небезпечною зброєю в руках державної влади. Використовуючи їх держава може активно впливати на економічний і соціальний розвиток країни як у позитивному, так і в негативному плані. Державні фінанси є важливим економічним інструментом втручання держави в процеси розширеного відтворення, розподілу і перерозподілу валового внутрішнього продукту.

Будучи обЧктивними за своєю суттю, вони значною мірою залежать від суб'єктивних дій політичних сил, що перебувають при владі. Державні фінанси розглядаються як головний чинник економічного зростання і матеріального добробуту населення.

Характерною особливістю фінансової науки на сучасному етапі економічного розвитку є те, що вона розглядає державу не як регулювальну структуру, а в загальному ланцюгу суб'єктів економічної діяльності.

Теоретичне дослідження закономірностей формування бюджету дозволяє ефективно впроваджувати економічні важелі урівноваження доходів та видатків, визначати об'єктивні та суб'єктивні причини виникнення та зростання державного боргу, свідомо передбачити його можливі економічні та соціальні наслідки.

Мета - надання знань з організації та функціонування бюджетної системи і бюджетної політики; вивчення сутності бюджетних відносин і характеру їх впливу на суспільство.

Завдання полягають у:

вивченні теоретичних основ формування і використання бюджету держави; розумінні засад бюджетного устрою і принципів побудови бюджетної системи; формуванні знань з питань дефіциту бюджету, державного боргу та управління державним боргом;

визначенні методів і джерзл формування доходів бюджету,  напрямів  і форм фінансування видатків;

оволодінні методикою визначення обсягів бюджетних видатків, які забезпечують реалізацію функцій держави.

Предметом є фінансові відносини, які виникають між державою, з одного боку, та юридичними і фізичними особами - з іншого, з приводу формування і використання фонду коштів загальнодержавного призначення.

Місце в структурно-логічній схемі. Вивчення дисципліни "Бюджетна система" є необхідною умовою підготовки фахівців високої кваліфікації. Важливу роль відіграє дана дисципліна для підготовки фахівців з фінансів, банківської, митної справи, бухгалтерського обліку. Постійні зміни у сфері фінансово-кредитної системи вимагають спеціальних знань матеріалів сесій Верховної Ради України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень місцевих органів влади, діючого законодавчого і інструктивного матеріалу з питань формування і виконання бюджету, фінансування соціально-культурної сфери, що забезпечується вивченням даної дисципліни.

Дана дисципліна є нормативною циклу професійної підготовки фахівців, вивчається студентами після вивчення дисципліни "Фінанси" і є базою для вивчення дисциплін ''Казначейська справа", "Місцеві фінанси" та "Бюджетний менеджмент".

Студенти повинні знати законодавчі акти та нормативні документи з питань бюджету, лорядок фінансування бюджетних установ, методику складання кошторисів бюджетних установ.

Студенти повинні вміти проводити аналіз виконання державного та місцевих бюджетів з визначенням факторів впливу, розраховувати основні виробничі показники бюджетних установ, складати та перевіряти розрахунки за категоріями видатків економічної класифікації, кошториси бюджетних установ.

Для закріплення теоретичних знань і отримання необхідних навичок практичної роботи в фінансових органах, бюджетних установах передбачені практичні заняття з використанням практичного матеріалу базових установ.


Також Ви можете скачати наступні елементи НМКД:



Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz