Вівторок, 19.03.2024, 12:59
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу

"Соціальне страхування"

 

Навчальна дисципліна "Соціальне страхування" — спеціальний курс, що охоплює вивчення особливої сфери соціальних відносин, які виникають між державою, юридичними та фізичними особами за сприяння спеціалізованих фінансових інститутів. Однією з умов майбутньої інтеграції України в сучасну європейську систему соціального страхування є наявність ефективного забезпечення соціального захисту населення.

Мета дисципліни — досягнення студентами належного рівня професійних знань, вмінь та навичок у галузі управління фінансами й аналізу соціальних послуг.

Об'єктом вивчення є процес організації соціального страхування та забезпечення соціального захисту населення шляхом надання соціальних послуг.

Предметом є види загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до страхового випадку.

"Соціальне страхування" — це професійно орієнтована дисципліна для майбутніх фахівців у галузі економіки та фінансів. Вивчення дисципліни передбачає освоєння студентами питань, що стосуються структури та суб'єктів системи соціального страхування, функцій його складових, основних завдань державного регулювання у сфері соціального страхування.

У зв'язку з цим сьогодні значно посилюються вимоги до фахівців економічного профілю, які повинні володіти необхідними теоретичними знаннями та практичними навиками у сфері соціального страхування, бути обізнаними в особливостях її функціонування, знати склад і сутність фондів соціального страхування та механізм їх дії, вміти застосовувати в практичній діяльності набуті знання. Досить важливим є проведення подальших досліджень проблем розбудови соціального страхування у сучасних умовах розвитку вітчизняної економіки.

Майбутній фахівець повинен знати:

-          основи побудови системи загальнообов'язкового державного соціального страхування України та організацію систем соціального страхування низки зарубіжних країн;

-          законодавчу та нормативну базу соціального страхування з різних видів соціального забезпечення залежно від страхового випадку;

-          формування системи соціальних гарантій населення: соціальні нормативи та джерела фінансування соціальних га­рантій;

-          форми й методи планування у державних цільових фондах соціального страхування;

-          етапи реформування системи соціального страхування;

-          організацію функціонування органів управління страхового захисту;

-          напрями вдосконалення соціального страхування в Україні.

Студенти повинні вміти: здійснювати розрахунок сум внесків та виплат по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, обсягів видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення.

Знання та навички, набуті під час вивчення цього курсу, будуть корисними при написанні курсових та випускних магістерських робіт, а також у подальшій професійній діяльності.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz