Субота, 27.04.2024, 10:01
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу

"Соціальне страхування"

 

В умовах формування суспільної системи України важливу роль відіграють фонди соціального страхування, які є основою всієї фінансової системи будь-якої держави, і відповідно, знаходяться в підпорядкуванні та на контролі всіх гілок та рівнів влади.

Економічні процеси в Україні все більшою мірою набирають позитивного характеру. Показники зростання та розвитку економіки повинні, в першу чергу, відображатися на підвищенні життєвого рівня та соціальних гарантій  для населення країни. Однак досвід України показує, що рівень покращення соціального захисту і соціального забезпечення громадян відстає від темпів розвитку економіки. Саме розв’язанню цієї проблеми сприятиме вивчення дисципліни "Соціальне страхування".

Соціальне страхування є важливою складовою соціального захисту населення. В умовах зміни економічних підвалин суспільства воно забезпечує не тільки грошові виплати в разі настання страхових випадків, а й створює економічні та правові умови для стимулювання ефективної праці. Зараз актуальним є створення нової системи грошових стосунків, необхідність якої об’єктивно випливає із функцій демократичної держави з соціально орієнтованою економікою ринкового типу.

Існування системи соціального страхування залежить від багатьох умов, передусім від фінансових ресурсів, що дозволяють юридичним та фізичним особам взяти на себе витрати з страхування; від ефективної соціальної політики; від відповідної правової бази. Вдале поєднання цих умов дає змогу підвищити рівень соціального захисту та соціальних гарантій населення країни.

Навчальна дисципліна "Соціальне страхування" — спеціальний курс, що охоплює вивчення особливої сфери соціальних відносин, які виникають між державою, юридичними та фізичними особами за сприяння спеціалізованих фінансових інститутів. Однією з умов інтеграції України в сучасну європейську систему соціального страхування є наявність ефективного забезпечення соціального захисту населення.

Мета  – надання знань, необхідних для опанування механізму організації та фінансового забезпечення соціального страхування.

Завдання полягають у:

- вивченні сутності та ролі соціального страхування;

- управлінні діяльністю фондів соціального страхування;

- визначенні умов страхування на випадок втрати працездатності та безробіття, медичного та пенсійного страхування, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- набутті вмінь розрахунків матеріального забезпечення та фінансування соціальних послуг;

- сприянні розвитку економічного мислення та  розширенні світогляду;

- застосуванні набутих теоретичних знань в майбутній практичній роботі на підприємствах та у фондах соціального страхування.

Предметом є фінансові відносини, що виникають у процесі формування і використання фондів соціального страхування.

Місце в структурно-логічній схемі. Вивчення дисципліни "Соціальне страхування” є необхідною умовою підготовки фахівців високої кваліфікації. Важливу роль відіграє дана дисципліна для підготовки фахівців з фінансів, банківської, митної справи, бухгалтерського обліку. Постійні зміни у сфері соціального страхування вимагають спеціальних знань діючого законодавчого та  інструктивного матеріалу з питань соціального захисту та соціального страхування громадян, добровільного страхування, що забезпечується вивченням даної дисципліни.

Дана дисципліна є нормативною циклу професійної підготовки фахівців,  вивчається студентами після вивчення дисципліни "Фінанси", "Бухгалтерський облік" та "Фінанси підприємств", "Страхування" і є базою для вивчення дисциплін  "Ринок фінансових послуг”, "Організація обліку на підприємствах малого бізнесу”.

Студенти повинні знати:

-     основи побудови системи загальнообов'язкового державного соціального страхування України та організацію систем соціального страхування низки зарубіжних країн;

-     законодавчу та нормативну базу соціального страхування з різних видів соціального забезпечення залежно від страхового випадку;

-     формування системи соціальних гарантій населення: соціальні нормативи та джерела фінансування соціальних гарантій;

-     форми й методи планування у державних цільових фондах соціального страхування;

-     етапи реформування системи соціального страхування;

-     організацію функціонування органів управління страхового захисту;

-     напрями вдосконалення соціального страхування в Україні.

Студенти повинні вміти  здійснювати розрахунок сум внесків та виплат по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню залежно від його виду, обсягів видатків на соціальний захист та соціальне забезпечення.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz