Вівторок, 19.03.2024, 04:18
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу

«Місцеві фінанси»

 Стратегічні цілі та пріоритети національного розвитку передбачають побудову демократичного суспільства, однією з найбільш важливих підвалин якого є місцеве самоврядування. За останні роки відбулося значне розширення функцій і повноважень органів місцевого самоврядування, яке, на жаль, не супроводжувалося збільшенням обсягів фінансових ресурсів, що поступають у їх розпорядження. Т тому виняткової актуальності набувають теоретичні і практичні питання функціонування місцевих фінансів і зокрема, місцевих бюджетів, які складають фінансову основу місцевого самоврядування.

Разом із здобуттям незалежності перед Українською державою постало також важливе завдання створення власної фінансової і бюджетної систем, а в даний час - їх подальше вдосконалення. Вирішення цього завдання вимагає переосмислення природи місцевих фінансів і місцевих бюджетів, визначення їх місця і ролі в економічній системі держави, теоретичного обгрунтування процесів формування доходної бази і напрямків витрачання бюджетних коштів.

У зв'язку з цим сьогодні значно посилюються вимоги до фахівців економічного профілю, які повинні володіти необхідними теоретичними знаннями та практичними навиками у сфері місцевих фінансів, бути обізнаними з особливостями їх функціонування в умовах ринкової економіки, знати склад і сутність місцевих фінансових інститутів та механізм їх дії, вміти застосовувати в практичній діяльності набуті знання. Досить важливим є проведення подальших досліджень проблем розбудови місцевих фінансів у період ринкової трансформації вітчизняної економіки.

Вивченню і розв'язанню цих питань і покликана сприяти робоча програма навчальної дисципліни «Місцеві фінанси», призначена для студентів економічних спеціальностей усіх форм навчання.

Навчальна дисципліна "Місцеві фінанси" ґрунтується на засвоєнні блоку економічних дисциплін та профілюючих дисциплін базової фінансової освіти: «Фінанси», «Бюджетна система», «Податкова система», «Складання і виконання бюджетів», «Казначейська справа», «Бюджетний менеджмент».

Мета дисципліни - надання знань про сутність і роль місцевих фінансів у економічному і соціальному розвитку адміністративно-територіальних утворень та механізм їх функціонування.

Завдання дисципліни полягають у:

-        вивчені суті і значення місцевих фінансів, засад їхнього функціонування як одного з
дійових важелів економічної політики місцевих органів самоврядування;

-        ознайомленні     з     порядком     формування     фінансових     ресурсів     місцевого
самоврядування та фінансування видатків;

-        дослідженні процесу управління фінансами на регіональному рівні;

-        дослідженні фінансів підприємств комунальної власності та житлово-комунального
господарства;

-        ознайомленні з основами організації фінансів місцевих органів влади у зарубіжних
країнах.

Предметом дисципліни є фінансові відносини, що виникають на різних рівнях адміністративно-територіальних утворень у процесі формування та використання фінансових ресурсів.

Студенти повинні знати: законодавчі та нормативні документи з питань місцевих бюджетів, методику планування видатків місцевих бюджетів, особливості організації фінансів підприємств комунальної власності, міжнародні стандарти організації місцевих фінансів і місцевих бюджетів.

Студенти повинні вміти: здійснювати розрахунок прогнозного обсягу доходів місцевих бюджетів, обсягів видатків на утримання органів управління, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та соціальне забезпечення, визначати обсяг дотації вирівнювання місцевим бюджетам, розраховувати тарифи на житлово-комунальні послуги.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz