Вівторок, 19.03.2024, 10:24
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу

"ФІНАНСОВИЙ РИНОК"

Інтернаціоналізація суспільно-економічного життя, перехід до відкритої економіки сприяють приєднанню України до світового господарства, її входженню в світовий економічний простір. Поряд з інтернаціоналізацією відбувається збільшення міжнародних потоків товарів, послуг, капіталів і особливо грошей. Основною ланкою, що забезпечує перелив капіталу є фінансовий ринок. За його допомогою мобілізуються вільні фінансові ресурси і спрямовуються до тих, хто може більш ефективно використати дані кошти. . Це сприяє не тільки підвищенню продуктивності та ефективності економіки в цілому, а й поліпшенню економічного добробуту кожного члена суспільства. На фінансовому ринку відбувається пошук засобів для розвитку сфер виробництва та послуг. Головна роль фінансового ринку у сучасній економічній системі полягає в акумуляції заощаджень економічних агентів і використання цих коштів для створення нового капіталу.

Фінансовий ринок - це система економіко-правових відносин на тих ринках, де проявляється попит і пропозиція на різні фінансові активи, це сукупність всіх фінансових активів країни, які знаходяться в постійному русі, розподілі і перерозподілі, що змінюються під впливом співвідношення попиту і пропозиції з боку різних суб'єктів економіки.

Ефективне функціонування фінансового ринку є життєво важливим фундаментом для зростання, розвитку і стабільності національної ринкової економіки. Становлення і розвиток фінансового ринку має стати ключовим елементом сильного економічного середовища, який підтримуватиме корпоративні ініціативи, забезпечуватиме фінансування реального сектора економіки через залучення інвестицій, здійснення платежів та перерозподілу капіталів.

Навчальна дисципліна "Фінансовий ринок" є однією з нормативних дисциплін у підготовці навчальними закладами України фахівців з економічних спеціальностей. При її вивченні студенти оволодівають знаннями щодо особливостей перерозподілу фінансових ресурсів, закономірностей і тенденцій розвитку фінансових відносин, механізму фінансових потоків в економіці.

Враховуючи це, можна зробити висновок, що без знання та постійного дослідження механізмів, особливостей функціонування фінансового ринку неможливий розвиток економічної науки та розбудова ринкової економіки.

Метою вивчення дисципліни є формування у студентів теоретичних та практичних знань з основ функціонування та розвитку фінансового ринку як підсистеми фінансових відносин, а також щодо значення кожної з його складових у становленні і розвитку економіки країни, ролі фінансових інструментів у формуванні фінансових ресурсів країни, механізму організації обігу фінансових активів на різних сегментах фінансового ринку.

Завданням дисципліни є вивчення суті та значення фінансового ринку у сфері економічних відносин; взаємозв'язків між джерелами формування фінансових ресурсів та їх використанням; форм і методів регулювання фінансового ринку; особливостей діяльності фінансових посередників та їх значення для ринкової економіки та суб'єктів ринку; функціонування окремих сегментів фінансового ринку та особливостей обігу різних видів фінансових інструментів.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є відносини, які виникають між суб'єктами фінансового ринку у процесі купівлі-продажу фінансових ресурсів та організації діяльності на окремих сегментах ринку,

Вивчення дисципліни "Фінансовий ринок" є необхідною умовою підготовки кваліфікованих спеціалістів фінансового ринку. Важливим є врахування викладачем змін у законодавчих та нормативних актах, вивчення думок провідних вчених, фахівців, політиків, вітчизняного та зарубіжного досвіду. Викладач повинен вчити студентів шукати аналізувати, систематизувати та шукати причинно-наслідкові зв'язки тих процесів, які відбуваються в економіці, фінансовій сфері, прищеплював любов до обраної професії, вказувати на важливість та необхідність її вивчення для майбутньої фахової діяльності.

Базою для вивчення навчальної дисципліни "Фінансовий ринок" є такі дисципліни, як "Фінанси", "Гроші та кредит", "Банківські операції". У свою чергу навчальна дисципліна "Фінансовий ринок" є базою для вивчення дисциплін "Ринок фінансових послуг", "Міжнародні фінанси" та "Фінанси зарубіжних корпорацій". Матеріал дисципліни "Фінансовий ринок" також пов'язаний з такими навчальними дисциплінами, як "Фінанси підприємств", "Страхування" та "Фінансова діяльність суб'єктів господарювання".

Студенти повинні знати суть поняття "фінансовий ринок", його структуру та основних учасників, законодавчі акти та нормативні документи з питань регулювання діяльності суб'єктів фінансового ринку, механізмів здійснення основних фінансових операцій та надання фінансових послуг на грошовому, кредитному, валютному ринках, ринку позик та інших сегментах фінансового ринку.

Студенти повинні вміти на основі практичних даних оцінювати та аналізувати діяльність учасників фінансового ринку, фінансових операцій та послуг, які надаються фінансовими посередниками та професійними учасниками фондового ринку; робити висновки за результатами аналізу; розробляти пропозиції щодо розвитку окремих сегментів фінансового ринку в Україні та його інтеграції у світовий фінансовий простір.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz