Четвер, 21.11.2024, 11:14
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Форма входу

В умовах формування суспільної системи України важливу роль відіграють державні цільові фонди, які є основою всієї фінансової системи будь-якої держави, і відповідно, знаходяться в підпорядкуванні та на контролі всіх гілок та рівнів влади.

Поняття державні цільові фонди в різних країнах тлумачиться по різному. Автори під цим поняттям розуміють усю сукупність фінансових ресурсів, які безпосередньо знаходяться в підпорядкуванні державних органів влади, включаючи і місцевий рівень, а саме консолідований бюджет і позабюджетні цільові фонди.

Функціонування державних цільових фондів в Україні в даний час є досить актуальним, оскільки в умовах ринку держава виконує важливі економічні, соціальні, політичні та інші функції.

Програма дисципліни "Державні цільові фонди” передбачає розкриття суті фінансових ресурсів цільового призначення як самостійної ланки фінансової системи. Необхідність їх створення та функціонування зумовлена потребою в наданні певних соціальних гарантій населенню у разі досягнення непрацездатного віку, втрати працездатності, годувальника, роботи та інших подій.

Дана дисципліна є вибірковою циклу професійної підготовки фахівців напряму 0501 «Економіка і підприємництво», вивчається студентами після вивчення дисциплін «Фінанси», «Бухгалтерський облік».

Метою вивчення дисципліни "Державні цільові фонди” є отримання студентами необхідних знань щодо значення і особливостей функціонування державних цільових фондів в фінансовій системі України.

Завданням дисципліни є теоретична і практична підготовка студентів з питань сутності цільових фондів, діяльності Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування, Фонду зайнятості, Державного фонду охорони навколишнього середовища та цільових фондів місцевих органів влади, порядку формування дохідної частини фондів та проведення виплат.

Предметом дисципліни є фінансові відносини, які виникають між державою, з одного боку, та юридичними і фізичними особами – з іншого, з приводу формування і використання коштів державних цільових фондів.

Студенти повинні знати законодавчі та нормативні документи з питань формування фондів цільового призначення та їх використання.

Студенти повинні вміти:

-          призначати різні види пенсій;

-          розраховувати розмір внеску до ПФУ;

-          визначати середньомісячний заробіток та допомогу по тимчасовій непрацездатності та розмір допомоги на поховання та при народженні дитини;

-          обчислювати суму збору за забруднення навколишнього природного середовища та інше.

Для закріплення теоретичних знань і отримання необхідних навичок практичної роботи передбачені практичні та семінарські заняття, з використанням практичних матеріалів Пенсійного фонду, Фонду зайнятості, Фонду охорони навколишнього природного середовища та фондів соціального страхування.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz