Субота, 27.04.2024, 11:42
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу

Зміст навчальної дисципліни «Складання і виконання бюджетів» за темами

 

Змістовий модуль 1. Бюджетний механізм. Складання, розгляд та затвердження бюджетів

 

Тема 1. Бюджетний механізм та бюджетне планування і прогнозування

 

            Бюджетний механізм. Призначення та структура бюджетного механізму (бюджетне планування і прогнозування, бюджетні норми і нормативи, бюджетний контроль, міжбюджетні відносини, бюджетне регулювання). Роль бюджетного механізму в регулюванні економічних і соціальних процесів у державі.

Бюджетна система України. Історико-економічний аспект розвитку бюджетної системи України: періоди її становлення (до 1990 року, 1991-2001 роки, з 2001 року). Структура та принципи побудови бюджетної системи України.

Бюджетне планування. Зміст, функції та етапи бюджетного планування. Основні методи бюджетного планування: прямого розрахунку, нормативний, аналітичний та балансовий.

Бюджетне прогнозування. Призначення та основні методи бюджетного прогнозування (економетричне моделювання, економіко-статистичні моделі). Бюджетне прогнозування зарубіжних країн (США, Великої Британії, Федеративної республіки Німеччини, Франції, Італії, Канади, Японії).

 

Тема 2. Складання, розгляд та затвердження Державного бюджету України

 

            Бюджетний процес. Учасники бюджетного процесу. Стадії та складові бюджетного процесу.

Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі. Принципи застосування програмно-цільового методу. Етапи програмно-цільового методу у бюджетному процесі.

Складання Державного бюджету України. Організаційно-методичні заходи та порядок складання державного бюджету.

Бюджетні запити. Суть та формування бюджетного запиту. Форми бюджетного запиту.

Бюджетна програма. Суть та складники бюджетної програми. Результативні показники бюджетної програми. Паспорт бюджетної програми.

Порядок розгляду та затвердження проекту Державного бюджету України. Підготовка та розгляд Державного бюджету України у першому читанні. Матеріали, які подають у складі проекту Державного бюджету України. Підготовка та розгляд Державного бюджету України у другому читанні. Підготовка та розгляд Державного бюджету України у третьому читанні. Порядок внесення змін до Закону про Державний бюджет України.

 

Тема 3. Складання, розгляд та затвердження місцевих бюджетів

 

            Місцеві бюджети. Сутність і значення місцевих бюджетів. Законодавче регулювання місцевих бюджетів.

            Порядок складання, розгляду і затвердження місцевих бюджетів. Особливості складання і розгляду місцевих бюджетів. Матеріали, які подають у складі проекту місцевого бюджету.

            Затвердження місцевих бюджетів. Особливості затвердження та виконання місцевих бюджетів у разі несвоєчасного їх прийняття. Періодичність, структура та терміни подання звітності про виконання місцевих бюджетів.

 Особливості формування бюджету Автономної Республіки Крим та бюджетів міст Києва та Севастополя.

 

 

 

Змістовий модуль 2. Виконання бюджетів. Бюджетний контроль

 

Тема 4. Виконання дохідної частини бюджетів

 

            Виконання бюджетів. Організація виконання бюджетів. Бюджетний розпис. Порядок несення та оформлення змін до розпису.

            Казначейська система виконання бюджетів. Суть казначейської системи виконання бюджетів. Бюджетна класифікація. Складові бюджетної класифікації - класифікація доходів, класифікація видатків бюджету, класифікація фінансування бюджету та класифікація боргу.

            Виконання державного бюджету за доходами. Казначейське обслуговування державного бюджету за доходами. Функції та організація роботи органів Державного казначейства в процесі казначейського обслуговування державного бюджету за доходами.

            Виконання місцевих бюджетів за доходами. Особливості казначейського обслуговування місцевих бюджетів за доходами. Функції органів Державного казначейства в процесі обслуговування місцевих бюджетів за доходами.

            Взаємодія органів Державного казначейства, Державної податкової адміністрації та інших органів адміністрування податків і зборів у процесі обслуговування державного та місцевих бюджетів за доходами.

           

Тема 5. Виконання видаткової частини бюджетів

 

Виконання бюджетів за видатками. Суть  казначейського обслуговування бюджетів за видатками. Функції та організація роботи Міністерства фінансів і органів Державного казначейства в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за видатками.

Порядок обслуговування державного бюджету за видатками. Організація роботи органів Державного казначейства для забезпечення обліку бюджетних асигнувань. Облік зобов’язань та оплата рахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів. Здійснення видатків та порядок видачі готівки розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів. Відмови у здійсненні видатків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

Впровадження казначейського обслуговування місцевих бюджетів. Переваги казначейського виконання місцевих бюджетів.

Виконання місцевих бюджетів за видатками. Особливості казначейського виконання місцевих бюджетів за видатками. Здійснення видатків та порядок видачі готівки розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів. Відмови в оплаті рахунків розпорядників бюджетних коштів.

            Звітність про виконання бюджетів. Місячний, квартальний та річний звіт про виконання бюджету. Порядок представлення і розгляду звіту про виконання бюджету.

 

Тема 6. Бюджетний контроль

 

            Бюджетний контроль. Роль і місце фінансового контролю у бюджетному процесі. Завдання, види (державний, муніципальний, відомчий, внутрішній і громадський державний контроль), форми (експертиза, перевірка, ревізія, аудит і моніторинг) і методи бюджетного контролю.

            Органи бюджетного контролю. Рахункова палата, її завдання, функції і структура. Податкова служба, її структура, завдання, функції та права. Податкова міліція, її завдання.

Державна контрольно-ревізійна служба України, її функції та права.

            Контрольно-ревізійна робота з бюджету. Завдання і напрямки контрольно-ревізійної роботи з бюджету. Етапи ревізійного процесу. Порядок проведення ревізійної роботи фінансових органів щодо складання і виконання бюджету.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz