Неділя, 20.09.2020, 10:32
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Форма входу

Метою вивчення дисципліни є формування у студентів системи знань щодо змісту, принципів, закономірностей та вимог функціонування фондового ринку, значення, ролі цінних паперів, фондових бірж, інших суб’єктів фондового ринку в умовах розвитку ринкової економіки.

Завдання дисципліни: розкрити сутність фондового ринку, дати можливість засвоїти основи теорії, методології і сучасної практики функціонування фондового ринку; ознайомити студентів з системою і принципами організації фондового ринку, основами його формування і функціонування, можливими напрямками удосконалення діяльності; розкрити сутність,  місце і роль цінних паперів у функціонуванні системи інвестицій, інвестиційного механізму, ознайомити з методикою визначення курсової вартості і доходів цінних паперів; ознайомити з особливостями взаємодії учасників фондового ринку в процесі вторинного і первинного обігу цінних паперів, особливостями професійної діяльності на фондовому ринку; розкрити особливості та ризиковість використання фінансових ресурсів на фондовому ринку.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є сукупність відносин цивільно-правового та фінансового характеру, що пов’язані з кредитними відносинами і відносинами з співвласності при допомозі цінних паперів і їх похідних, конкретні форми прояву економічних законів у сфері функціонування фондового ринку, коли відбувається розподіл і використання частки ВВП через систему обігу цінних паперів.

Місце в структурно-логічній схемі. Базою для вивчення навчальної дисципліни "Фондовий ринок і цінні папери” є такі дисципліни, як "Фінанси”, "Гроші та кредит”, "Державне регулювання економіки”. У свою чергу навчальна дисципліна "Фондовий ринок і цінні папери” є базою для вивчення дисциплін "Ринок фінансових послуг”, "Міжнародні фінанси” та "Фінанси зарубіжних корпорацій”. Матеріал дисципліни "Фондовий ринок і цінні папери” також пов’язаний з такими навчальними дисциплінами, як "Фінансовий ринок”, "Фінанси підприємств” та "Фінансова діяльність суб’єктів підприємництва”.

Вивчаючи тематику дисципліни, студенти повинні орієнтуватися:

-        у структурі, видах, сутності кожного виду фондового ринку;

-        у видах цінних паперів, порядку їх випуску і обігу;

-        в учасниках фондового ринку, особливостях їх функціонування і ролі на даному ринку;

-        у ролі депозитарної системи, основах депозитарної та інших видів професійної діяльності;

-        в особливостях біржового та позабіржового обігу цінних паперів;

-        в основах методики визначення курсової вартості цінних паперів та доходів від їх обігу.

Студенти повинні вміти розкривати основи функціонування фондового ринку, характеристики учасників фондового ринку, порядок, правила випуску та обігу цінних паперів, аналізувати, оцінювати сучасні особливості, тенденції, проблеми, стан фондових ринків України та міжнародних фондових ринків.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz