Неділя, 20.09.2020, 10:49
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Форма входу

«ОСНОВИ ІПОТЕЧНОГО РИНКУ»

 

            Як свідчать проблеми розвитку, трансформації сучасної економіки України, іпотека як складова фінансових відносин є важливим і ефективним знаряддям забезпечення вирішення проблем і підтримки успішного рішення проблем і підтримки успішного функціонування економіки. Розроблення сучасних моделей іпотечних механізмів, систем оцінки нерухомого майна при іпотечному кредитуванні, управління ризиками іпотечного капіталу, систем організації обігу іпотечних цінних паперів можуть значно полегшити  вирішення питань фінансування, покращити економічне зростання інвестиційну активність, пожвавити діяльність ринків житла, нерухомості, землі.

            Вивченню і розв`язанню цих питань і покликана сприяти робоча програма навчальної дисципліни "Основи іпотечного ринку", призначена для підготовки спеціаліста напряму 0501 «Економіка і підприємництво».

            Дана дисципліна є вибірковою циклу професійної підготовки фахівців з фінансів, вивчається студентами після вивчення дисциплін «Фінанси», «Фінанси підприємств»,  «Фінансовий ринок».

            Мета - надання студентам знань основ функціонування іпотеки і іпотечного ринку як важливої сфери фінансового ринку, що об’єднує відносини, які виникають у процесі купівлі-продажу зобов’язань, забезпечених нерухомістю, на основі певних економічних принципів та правових норм, пов’язуючи фінансовий ринок з ринком нерухомості, сприяючи капіталізації ресурсів.

Завдання - вивчення сутності, функцій, предмета, принципів іпотечного ринку, моделей, типових ризиків, методики оцінки нерухомості при іпотечному кредитуванні, сутності, особливостей обігу іпотечних цінних паперів, перспектив розвитку іпотечного ринку в Україні як з теоретичних, так практичних сторін, враховуючи сучасний зарубіжний досвід і можливість використання його в Україні.

Предмет - система фінансово-економічних відносин, пов’язаних з процесом застави нерухомості під час отримання довгострокового кредиту, яка залишається у користуванні позичальника.

Майбутній фахівець, засвоївши основи даної дисципліни, повинен знати і розуміти: сутність, ознаки, функції, теоретичну і практичну основи іпотеки і іпотечного ринку, історію становлення іпотеки, основні принципи іпотечного кредитування, моделі іпотечних механізмів, типові ризики іпотечного кредитування і управління ними, особливості емісії і обігу іпотечних цінних паперів, структуру, особливості функціонування, роль іпотечного ринку, сучасний стан і перспективи іпотечного ринку в Україні.

 Студент, вивчивши основи іпотечного ринку, повинен уміти: розкривати поняття, категорії, структуру, принципи, функції іпотечного ринку, фінансово-економічні відносини, пов’язані з діяльністю іпотечного ринку, визначати роль іпотеки і іпотечного ринку, іпотечних цінних паперів в об’єднанні фінансового ринку з ринком нерухомості, у вирішені економічних, соціальних проблем в країні та перспективи іпотечного ринку в Україні, роль зарубіжного досвіду  в його ставленні. 

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz