Неділя, 20.09.2020, 09:48
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Форма входу

Ринок фінансових послуг

         Ринок фінансових послуг – це узагальнююча назва тих ринків, де проявляється попит і пропозиція на різні фінансові активи, це сукупність всіх фінансових активів країни, які знаходяться в постійному русі, розподілі і перерозподілі, що змінюються під впливом співвідношення попиту і пропозиції з боку різних суб’єктів економіки. Зокрема, структурними сегментами ринку фінансових послуг є грошовий ринок та ринок позик, валютний і страховий ринки, а також страховий ринок.

Метою формування та функціонування ринку фінансових послуг є акумулювання й ефективне розміщення заощаджень в економіці, стан якої, в свою чергу, значною мірою зумовлений ефективністю переливу вільних грошових коштів від тих, хто має їх у надлишку, до тих, у кого на даний момент є потреба в капіталі. Акумуляція і переміщення фінансових ресурсів здійснюється за допомогою різноманітних фінансових інструментів і посередників, з використанням новітніх засобів комунікацій. Чим різноманітніша, з точки зору суб’єктів і розмірів, структура заощаджень та можливостей інвестицій, тим більш необхідними стають ті чи інші фінансові послуги.

Оскільки в Україні формування ринку фінансових послуг стримують різноманітні політичні та економічні проблеми, і він все ще знаходиться на стадії становлення, в умовах трансформації економіки нашої держави актуальним питанням є підготовка кваліфіковані фахівців з фінансів, які зможуть оперативно реагувати на зміни ринкової кон’юнктури та приймати обґрунтовані управлінські рішення.         

Враховуючи це, можна зробити висновок, що без постійного вивчення відносин на ринку фінансових послуг та дослідження особливостей механізму його функціонування неможливим є подальший розвиток економічної науки та розбудова ринкової економіки країни.

Вивченню та розв’язанню цих проблем і покликана сприяти робоча програма навчальної дисципліни "Ринок фінансових послуг”, призначена для підготовки спеціалістів за спеціальностями "Фінанси” та "Банківська справа”.

Мета та завдання навчальної дисципліни. Метою дисципліни є формування системи теоретичних знань та практичних навичок з питань особливостей функціонування ринку фінансових послуг, ролі кожної з його складових у становленні і розвитку економіки України, механізму перерозподілу фінансових ресурсів та здійснення операцій з фінансовими інструментами.

Завданнями дисципліни є вивчення сутності та методологічних основ функціонування ринку фінансових послуг і окремих його структурних сегментів, механізмів державного регулювання та основ нагляду і контролю за діяльністю фінансових установ, набуття навичок аналізу основних показників, які відображають стан ринку фінансових послуг країни та оволодіння прийомами прогнозування тенденцій його розвитку.

Предмет вивчення навчальної дисципліни. Предметом дисципліни є система економічних відносин, які виникають між учасниками ринку фінансових послуг (населенням, суб’єктами господарювання, органами державної влади, фінансовими посередниками та інститутами інфраструктури ринку) у процесі надання різних видів фінансових послуг та здійснення різноманітних фінансових операцій.

Місце в структурно-логічній схемі напряму підготовки. Дана дисципліна є нормативною та вивчається студентами після вивчення таких базових дисциплін, як "Фінанси” та "Державне регулювання економіки”. Крім того навчальна дисципліна "Ринок фінансових послуг” тісно пов’язана з іншими навчальними дисциплінами, такими як "Міжнародна економіка”, "Фінанси підприємств”, "Страхування”, "Гроші та кредит”, "Фінансовий ринок”, "Фінансова діяльність суб’єктів господарювання”, "Міжнародні розрахунки і валютні операції”, "Банківські операції”, "Фондовий ринок і цінні папери”, "Міжнародні фінанси”.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні вміти: на основі статистичних даних та офіційних звітів аналізувати та оцінювати діяльність професійних учасників ринку, зокрема і досліджувати стан окремих ринків фінансових послуг в цілому; робити відповідні обґрунтовані висновки і прогнози за результатами проведеного аналізу; розробити аргументовані пропозиції щодо розвитку окремих структурних сегментів ринку фінансових послуг в Україні та його інтеграції у світовий фінансовий простір; обґрунтувати управлінські рішення щодо використання тих чи інших інструментів регулювання і підтримання балансу на ринку фінансових послуг, у тому числі у зв’язку з впливом світової фінансової кризи.

Після вивчення дисципліни студент повинен знати: суть поняття ринок фінансових послуг, його структуру та основних учасників; законодавчі акти та нормативні документи з питань регулювання діяльності суб’єктів ринку фінансових послуг; особливості здійснення фінансових операцій та надання фінансових послуг на кредитному, валютному, фондовому та страховому ринках; механізми обслуговування діяльності основних учасників ринку інститутами інфраструктури; основні форми регулювання ринку фінансових послуг.

Викладання дисципліни передбачає проведення лекцій, семінарських занять. Певна частина програмного матеріалу повинна бути засвоєна студентами в процесі самостійної роботи, виконання тестових та науково-пошукових завдань.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz