Неділя, 20.09.2020, 09:23
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Форма входу

«Ринок фінансових послуг»

 

Метою дисципліни є формування системи теоретичних знань та практичних навичок з питань особливостей функціонування ринку фінансових послуг, ролі кожної з його складових у становленні і розвитку економіки України, механізму перерозподілу фінансових ресурсів та здійснення операцій з фінансовими інструментами.

Завданнями дисципліни є вивчення сутності та методологічних основ функціонування ринку фінансових послуг і окремих його структурних сегментів, механізмів державного регулювання та основ нагляду і контролю за діяльністю фінансових установ, набуття навичок аналізу основних показників, які відображають стан ринку фінансових послуг країни та оволодіння прийомами прогнозування тенденцій його розвитку.

Предмет вивчення навчальної дисципліни. Предметом дисципліни є система економічних відносин, які виникають між учасниками ринку фінансових послуг (населенням, суб’єктами господарювання, органами державної влади, фінансовими посередниками та інститутами інфраструктури ринку) у процесі надання різних видів фінансових послуг та здійснення різноманітних фінансових операцій.

Місце в структурно-логічній схемі напряму підготовки. Дана дисципліна є нормативною та вивчається студентами після вивчення таких базових дисциплін, як "Фінанси” та "Державне регулювання економіки”. Крім того навчальна дисципліна "Ринок фінансових послуг” тісно пов’язана з іншими навчальними дисциплінами, такими як "Міжнародна економіка”, "Фінанси підприємств”, "Страхування”, "Гроші та кредит”, "Фінансовий ринок”, "Фінансова діяльність суб’єктів господарювання”, "Міжнародні розрахунки і валютні операції”, "Банківські операції”, "Фондовий ринок і цінні папери”, "Міжнародні фінанси”.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні вміти: на основі статистичних даних та офіційних звітів аналізувати та оцінювати діяльність професійних учасників ринку, зокрема і досліджувати стан окремих ринків фінансових послуг в цілому; робити відповідні обґрунтовані висновки і прогнози за результатами проведеного аналізу; розробити аргументовані пропозиції щодо розвитку окремих структурних сегментів ринку фінансових послуг в Україні та його інтеграції у світовий фінансовий простір; обґрунтувати управлінські рішення щодо використання тих чи інших інструментів регулювання і підтримання балансу на ринку фінансових послуг, у тому числі у зв’язку з впливом світової фінансової кризи.

Після вивчення дисципліни студент повинен знати: суть поняття ринок фінансових послуг, його структуру та основних учасників; законодавчі акти та нормативні документи з питань регулювання діяльності суб’єктів ринку фінансових послуг; особливості здійснення фінансових операцій та надання фінансових послуг на кредитному, валютному, фондовому та страховому ринках; механізми обслуговування діяльності основних учасників ринку інститутами інфраструктури; основні форми регулювання ринку фінансових послуг.

Викладання дисципліни передбачає проведення лекцій, семінарських занять. Певна частина програмного матеріалу повинна бути засвоєна студентами в процесі самостійної роботи, виконання тестових та науково-пошукових завдань.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz