Неділя, 20.09.2020, 10:34
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Форма входу

 Сьогодні в Україні бюджет і проблеми надійного управління ним належать до найгостріших як в економічному й соціальному, так і в політичному контексті. Поки що фінансовий потенціал і реального, і фінансового секторів економіки, і доходи громадян і держави суттєво обмежені. Зведений бюджет нашої держави значно менший за обсягом від бюджетів окремих європейських країн, що за територією поступаються багатьом областям України. Нинішня українська бюджетна практика багато в чому продовжує ґрунтуватись на старих засадах адміністративно-командної системи. Про це свідчить відсутність сучасних бюджетних технологій, реального планування бюджету на середньостроковий і довгостроковий періоди.

            У цих умовах питання оптимізації складу та структури доходів і видатків бюджету, раціоналізації бюджетного процесу, забезпечення ефективної діяльності всіх органів законодавчої і виконавчої влади, які наділені бюджетними повноваженнями, набуває особливого значення. Кожна гривня бюджетних коштів має працювати на забезпечення потреб сталого економічного зростання та добробут народу. Відповідно, кожна гривня має бути постійним і дієвим контролем, що має забезпечити цільове використання бюджетних коштів та належну їх віддачу.

Бюджетний процес виступає у вигляді системи поетапного приймання рішень та їх виконання, за допомогою якої  повноважені на те представники суспільно-політичних груп та інститутів пропонують, розглядають і схвалюють бюджет. У свою чергу, державні органи збирають і витрачають бюджетні кошти, передбачені законом.

Формування державного та місцевих бюджетів – досить складний і тривалий процес. У бюджетному процесі України бере участь велика кількість наукових установ, державних органів усіх рівнів, політичних партій і громадських об’єднань. Під час складання бюджету виявляються недоліки минулих років, враховується прогноз економічного і соціального розвитку нашої держави, здійснюється пошук найефективніших шляхів використання досить обмежених фінансових  ресурсів.

В останні роки активізувалась робота на рівні місцевих бюджетів. Регіони і адміністративно-територіальні одиниці всередині регіонів дедалі вимогливіше підходять до вирішення своїх проблем і відповідно відстоюють свої інтереси. Усе це свідчить про розширення демократичних засад у нашому суспільстві.

Прийнятий Бюджетний кодекс України створює сприятливі умови для подальшої демократизації нашого суспільства. Бюджетний процес є своєрідним мірилом, дзеркалом, індикатором ступеня зрілості нашого суспільства, адже в ньому відображається рівень інтелекту, здатність законодавчої та виконавчої влади всіх рівнів задовольнити запити населення нашої держави.

            Дана дисципліна є вибірковою циклу професійної підготовки фахівців з фінансів,  вивчається студентами після вивчення дисциплін "Фінанси", "Бюджетна система" і є базою для подальшого вивчення дисциплін "Аналіз виконання кошторисів", "Облік і звітність у казначействі", "Бюджетний менеджмент".

Мета дисципліни – надання знань з організації і здійснення бюджетного процесу, проведення бюджетного контролю на всіх його стадіях: складання, розгляду, затвердження, виконання та складання звіту про виконання бюджету.

Завдання дисципліни полягають у:

- вивченні теоретичних основ бюджетного механізму, бюджетного планування та прогнозування;

- формуванні знань з питань складання, розгляду, затвердження та виконання державного бюджету, особливостей бюджетного процесу місцевих бюджетів;

- з’ясуванні особливостей казначейського виконання бюджетів за доходами і видатками;

-          визначенні ролі і місця фінансового контролю у бюджетному процесі;

-          сприянні розвитку економічного мислення, розширенні світогляду;

-       застосуванні набутих теоретичних знань в майбутній практичній діяльності в органах Державного казначейства та фінансових органах.

                 Предметом дисципліни є діяльність, правові відносини учасників бюджетного процесу на всіх його стадіях.

                 Студенти повинні знати: законодавчі та нормативні документи з питань бюджетного процесу, методику складання, розгляду, затвердження і виконання дохідної та видаткової частини бюджетів усіх рівнів.

Студенти повинні вміти: узагальнювати, аналізувати складання, розгляд, затвердження та виконання бюджету, здійснювати фінансовий контроль в бюджетному процесі.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz