Неділя, 20.09.2020, 09:21
Кафедра фінансів Буковинської Державної Фінансової Академії
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Форма входу

Методичні рекомендації щодо виконання самостійної роботи студентів

 

В освоєнні навчально-програмного матеріалу дисципліни «Складання і виконання бюджетів» надзвичайно важливу роль відіграє не тільки активна участь студентів на лекційних та семінарських заняттях, а й їх самостійна робота. Тільки реальне поєднання всіх форм навчального процесу дасть змогу забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців у сфері  фінансів, здатних ефективно працювати в умовах ринкової економіки.

У процесі самостійної роботи над матеріалом навчальної дисципліни студент повинен оволодіти як загальнонауковими методами теоретичного узагальнення факторів, так і специфічними статистичними й економічними методами аналізу сучасних економічних відносин. Самостійна робота студента повинна привчати його застосовувати сучасну методику економічного аналізу з використанням графіків, таблиць, діаграм, економічних методів та комп’ютерної техніки.

Самостійна робота студента має своєю метою забезпечити розширення і поглиблення теоретичних знань у сфері бюджетного механізму, особливостей складання, розгляду, затвердження бюджетів, казначейської системи їх виконання, здійснення контролю за їх виконанням; набуття студентом уміння застосувати теоретичні знання при вирішенні конкретних проблем; опрацювання сучасних наукових праць і використання їх при написанні доповідей на семінарські заняття, статей та тез на наукові студентські конференції.

Студент, який виконує самостійну роботу, отримує досвід самостійного аналізу використаної літератури і статистичного матеріалу, розвиває спроможність творчого наукового мислення, поглиблює свої теоретичні знання, що дасть можливість використати їх у вирішенні проблем у майбутній практичній діяльності.

Навчальною програмою для підготовки бакалаврів за спеціальністю «Фінанси» на вивчення дисципліни «Складання і виконання бюджетів» передбачено 108 годин, з них на самостійну роботу виділено 68годин.

 Структурою навчальної дисципліни «Складання і виконання бюджетів» передбачена самостійна робота з усіх тем. Окремі питання, які винесені на самостійне вивчення можуть розглядатися студентами разом із викладачем під час проведення консультацій.

Основними видами та формами самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни є: підготовка до семінарського заняття, робота з конспектом лекцій, опрацювання основної, додаткової літератури, робота з Інтернет-ресурсами; виконання ІНДЗ (написання реферату, науково-пошукової роботи, підготовка доповіді, презентації); аналітичний огляд наукових публікацій за обраною темою, опрацювання статистичних матеріалів; написання наукової статті або тез доповіді; систематизація матеріалу тем змістових модулів та підготовка до написання контрольної роботи. 

Для вивчення питань, винесених на самостійне опрацювання, студентам запропоновано для використання під час підготовки до семінарських занять список рекомендованої літератури. Опрацьовуючи її, студентам слід керуватись планами цих занять, переліком завдань для самостійного опрацювання і тематикою ІНДЗ.

Наполеглива самостійна робота студента над літературними джерелами виробить у нього аналітичне мислення, сформує власний погляд на теоретичні і практичні проблеми бюджетного процесу як на державному, так і на місцевому рівні, навчить його робити обґрунтовані висновки і пропозиції під час вирішення актуальних питань особливостей фінансових відносин в умовах економічних реалій.

Студент повинен вміти самостійно підбирати літературні джерела з будь-яких  питань удосконалення бюджетного процесу як у теоретичному, так і в практичному їх аспекті. Літературні джерела повинні містити повний список нормативно-правових актів, монографій, брошур, статей, які стосуються того чи іншого проблемного питання. Процес формування літературних джерел передбачає складання картотеки на основі використання відповідних бібліотечних каталогів (систематичного каталогу наукової, навчальної та довідкової літератури бібліотеки БДФА; каталогу періодичних видань, довідників і нормативних матеріалів – у читальному залі бібліотеки). Студент повинен досконало знати, в яких періодичних виданнях публікуються матеріали з особливостей сучасної бюджетної політики держави тощо. Найбільша кількість публікацій із вищеназваних проблем міститься в виданнях: «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Фінанси України», «Казна» тощо. Законодавчі і нормативно-правові акти публікуються у „Відомостях Верховної Ради України” та в інших періодичних виданнях. Статистична інформація міститься у спеціальних виданнях Держкомстату України, Мінекономіки, Мінфіну, Державної податкової адміністрації України, Національного банку України тощо. Крім того, доцільно використовувати інформацію, що розміщена на різноманітних сайтах мережі Інтернет, які мають фінансове спрямування.

Контроль за рівнем знань студентів з питань, що передбачені для самостійного вивчення, здійснюється такими методами:

-          шляхом усного опитування студентів під час семінарських занять;

-          вирішення тестових завдань з окремих тем навчальної дисципліни;

-          під час проведення модульного контролю знань студентів – виконання письмових контрольних робіт;

-          під час виконання ІНДЗ.

Новини кафедри
Пошук
Фінансові новини
Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz